BAŞKAN DÜNDAR, ÖZEL EĞİTİM OKULU BU YIL TAMAMLANACAK

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar,  Çarşamba Özel Eğitim Okulu inşaatının bu yıl tamamlanarak 2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda öğrenci almaya başlayacağını kaydetti.


 

Samsun – Ordu Karayolu kenarında Yeşilırmak Mahallesi’nde Çarşamba Belediyesi tarafından yaptırılan Çarşamba Özel Eğitim Okulu inşaatı devam ediyor. Okul inşaatında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “İnşaatı en yakın zamanda tamamlayarak okulu bu yıl hizmete açmayı hedefliyoruz.” dedi.DÜNDAR, “TÜRKİYE ÇAPINDA ÖRNEK PROJELERDEN”

Çarşamba Özel Eğitim Okulu’nun Çarşamba Belediyesi tarafından yapıldığını kaydeden Başkan Dündar, “Samsun Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokolle okul inşaatını belediyemiz yapıyor. Burası; Çarşamba İlçesi ve civarındaki bölgelerde özel eğitime ihtiyaç duyan ilk, orta ve lise seviyesindeki öğrencilerin öğrenim göreceği derslikleri, atölyeleri içerisinde barındıran özel bir okul. Bu yönüyle Türkiye çapında bir Belediyenin yerel yönetimin Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yapmış olduğu örnek ve müstesna projelerden birisidir. Okulun öğretici kadrosunu tamamen Bakanlığımız karşılayacak. Çarşamba Belediyesi olarak biz binanın yapımını üstleniyoruz. Bölgemizde 400 civarında her yaş grubunda özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimiz var.  Bu öğrencilerimiz için tam donanımlı sınıfların, dersliklerin, atölyelerin ve diğer sosyal alanların yer aldığı güzel bir kurumu Çarşambamıza kazandırıyoruz. Bunun mutluluğu içerisindeyiz.” diye konuştu.“OKUL, ULAŞIMI KOLAY BİR NOKTADA”

Özel Eğitim Okulu’nun merkeze yakınlığının aileler için bir avantaj olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Okulun bulunduğu alan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampusu’ne çok yakın bir bölgede ve Samsun – Ordu Karayolu’na yakın bir mesafededir. Ailelerin çocuklarını kolaylıkla getirip götürebileceği bir ulaşım bölgesindedir. Çarşambamıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR