HUKUK FAKÜLTESİ 4. MEZUNLARINI VERDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesi’nde bulunan Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi bu yıl 4. mezunlarını verdi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende mezuniyet sevinçi yaşayan 160 öğrenci kep fırlattı.

 

 “ÇARŞAMBA’YA ÜNİVERSİTE YAKIŞIR”

Öğrencilere yüksek lisans ve doktora yapmaları konusunda tavsiyede bulunan Vali İbrahim Şahin, “Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ama asıl sınav şimdi başlıyor. Bu kampuse adı verilen Başgil hocayı ve buraların hayat bulmasında en büyük desteği veren merhum hayırsever Mustafa Kmeal Güneşdoğdu’yu rahmetle anıyorum. Artık buralar bir üniversiteyi kaldıracak yapıya büründü. Fakülteler, meslek yüksek okulları ve sosyal donatılarla burada güzel bir kampus oluştu. Adı Yeşilırmak Üniversitesi mi olur bilemem ama Çarşamba’ya müstakil bir üniversite yakışır.” şeklinde konuştu.

 “MÜSTAKİL ÜNİVERSİTENİN ADIMLARINI ATIYORUZ”

Mezun olan öğrencileri yürekten tebrik ettiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba İlçesi’nde müstakil bir üniversite kurma gayreti içersinde olduklarını açıkladı. Başkan Dündar şunları söyledi; “Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi bu yıl 4. Mezunlarını veriyor. 2010 yılında açılan ve 2014 yılından itibaren mezunlarını vermeye başlayan fakültemiz; Dünyaca ünlü Siyaset ve Bilim Adamı hemşehrimiz Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil’in adıyla kurulmuş, yine hayırsever hemşehrimiz Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun destekleriyle yaptırılmıştır. Hayırseverimiz hayatı boyunca biriktirdiği tüm birikimini burada kendi adıyla kurulan yerleşkeye harcayarak büyük bir kadirşinaslık örneği göstermiştir. 2010 yılında Hukuk Fakültesi sonraki yıl İletişim Fakültesi ve geçtiğimiz yıllarda da İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi yine aynı hayırseverimiz, rektörlük ve Belediyemiz işbirliğiyle yapıldı. Yine kampus alanında Sosyal Tesisler, Akademik Misafirhane ve Kültür Merkezi inşaatları devam ediyor. Planlanan ve inşaatları devam eden yurtlarla birlikte barınma ihtiyacı karşılanıyor. Bütün bu faaliyetlerle birlikte Çarşamba’daki yüksek öğrenim öğrenci sayısı 4 binin üzerine çıktı. Çarşamba; Samsun’un 35 kilometre yakınında uluslararası havalimanına sahip bir ilçedir. Samsun şehir merkezi ile her anlamda entegre olma gayreti içerisinde olan ekonomik ve sosyal anlamda da bunu geçmişte de bugünde başarmış ve buna göre de geleceğini planlama gayreti içersinde olan Çarşamba İlçemizde bir yüksek öğretim faaliyetinin bir üniversite altyapısının gayreti içerisindeyiz.” diye konuştu.

 

Hukukçu olmanın çok özel bir meslek olduğunu dile getiren OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, mezun olan öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

 

Hukuk Fakültesi’nin adını taşıyan Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil hakkında bilgi veren Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keceligil, “buradan mezun olan öğrencilerimizde Başgil hoca gibi başarılı olacaklardır.” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından okulun başarılı öğrencilerine ödül takdimine geçildi. Ödül takdiminin ardından mezun olan öğrencilerin diploma töreni gerçekleştirildi. 160 öğrenciye verilen diplomaların ardından öğrenciler hep birlikte fakülte binası önünde kep fırlatarak, mezuniyet sevincini yaşadı.  Diploma törenin ardından, Hukuk Fakültesi 4. dönem mezunları birincisi Süleyman Çağlayan TUNA tarafından mezuniyet kütüğüne plaket çakıldı. 

Mezun olan öğrenciler adına Hukuk Fakültesi öğrenci temsilcisi Kurşat Ali Erol fakülteye katkılarından dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’a plaket takdim edildi.

 

160 öğrencinin mezun olduğu törene Vali İbrahim Şahin, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Kaymakam Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, İlçe Garnizon Komutanı Ramazan Ünal, Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba’da bulunan fakülteler ve meslek yüksek okullarının yönetici ve akademisyenleri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR