ÇARŞAMBALILAR 15 TEMMUZ'U UNUTMADI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Çarşamba Belediye meydanında yapılan anma etkinliklerine binlerce vatandaş katıldı.

15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Duygu dolu anların yaşandığı programda Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar bir selamlama konuşması yaptı. 

 

 

 

FETÖ, PKK ve PYD tüm terör örgütlerinin tuzak ve darbe kalkışmalarına rağmen millet olarak dimdik ayakta durduklarını söyleyen Başkan Dündar, “Bütün yeryüzünde hakkın, adaletin, sulh ve selametin tesisi için mücadele eden Aziz Türk Milletinin kahraman evlatları olduğumuzu bir kez daha gösterdik, size yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. 15 Temmuz 2016’nın yıl dönümünde bundan 100 yıl önce emperyalistler tarafından yıkılan cihan devletimizin külleri üzerinden kurulmuş olan Cumhuriyetimize ve muasır medeniyet hedeflerimize sahip çıkacağımızı Çarşamba Belediye Meydanı’nda ve tüm meydanlarda gösterdik” dedi. 

Çarşamba Kaymakam’ı Mustafa Güney, Şuan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde ve Türkiye’deki tüm meydanlarda 15 Temmuz yıl dönümü programlarının yapıldığına değindi. Güney, “Bizim millet olarak 15 Temmuz’da asker içine sızmış FETÖ’nün hain darbe girişiminde şehit ve gazi olan kahramanlarımıza manevi borcumuzu ödememiz kolay değil ama bundan sonra her yıl bu meydanlarda toplanarak bunu ödemeye çalışacağız” diye konuştu.

15 Temmuz’a özel hazırlanan videolarında izlendiği etkinlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının olduğu bölümlerde vatandaşlar alkışlayarak destek verdi. Yatsı namazının toplu olarak kılınmasının ardından Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nın organize ettiği yemek tüm misafirlere ikram edildi. Çarşamba Müftülüğü’ne bağlı imam hatiplerin okuduğu Mevlid-i Şerif’in ardından, saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm camilerden sela sesleri yükseldi.

 

 

Al bayraklarla süslenen meydanda, şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atan gençler ve Çarşamba sokaklarında araçlarla klakson çalarak gezen vatandaşlar 15 Temmuz’un yıl dönümünde coşkulu anların yaşanmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da yaptığı konuşmanın canlı olarak izlenmesinin ardından biten 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, İlçe Emniyt Müdürü Tuncer İğneli ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı. Ramazan Ünal ve Çarşamba Garnizon Komutanı Vekili Personel Asteğmen. Mustafa Saka ile birlikte binlerce Çarşambalı katıldı. 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR