YEŞİLIRMAK’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Çarşamba Belediyesi tarafından yapımı devam eden Yeşilırmak kıyı düzenleme çalışmalarında sona gelindi. 

 

Yeşil alanları, rekreasyon alanları,  spor tesisleri, eğitim kampüsleri ve çevre düzenleme çalışmaları ile doğal yaşama uygun bir kent olan Çarşamba, Yeşilırmak kıyısı boyunca 7 km’lik alanda yapılan yeni projelerle daha da güzelleşiyor.

 

“Sadece Yol Yapmıyoruz”

 

Adapark bölgesinden başlayarak Yeşilırmak kıyısı boyunca Ayvacık sınırına kadar olan 7 km’lik alanda kıyı düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 7 km’lik güzergahta yol asfaltlama çalışmaları yapıyoruz ancak, sadece yol çalışması yapmıyoruz, yürüyüş alanları, bisiklet yolları, peyzaj düzenleme gibi çevre düzenleme çalışmalarını da hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

 

 

Yükseköğretime katkılarıyla ön plana çıkan Çarşamba Belediyesi ortaöğretim kampüsü ile de eğitime verdiği desteği sürdürüyor. Yeşilırmak kıyısında 120 dönümlük alanda inşasına başlanacak olan ortaöğretim kampüsü hakkında bilgi veren Başkan Dündar, bu bölgede 24 derslikten oluşan 4 okul, spor tesisleri, kültür merkezi ve çevre düzenlemesi ile birlikte yapılacak. Ortaöğretim Kampüsü projemizin amacı Çarşamba’da ikili eğitimin son bulması ve derslik ihtiyacının ortadan kaldırılmasıdır.” dedi.

 

“Yeşilköy cazibe merkezi olacak”

 

Çarşamba Belediyesi Yeşilırmak kıyısında daha önce doğal dokusu bozulmuş ve tahrip edilmiş 600 dönümlük arazide de Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı diye adlandırılan büyük bir doğal yaşam projesi hayata geçirecek. Yeşilköy Doğal Yaşam Parkında piknik alanları, yeşil alanlar, binicilik tesisleri ve Rahvan At Yarışlarının düzenlendiği yarış parkurları, yerli tohumlardan üretim yapılan Çarşamba Çiftliği, yeme içme alanları, Çarşamba’ya özgü sepet örme, süpürge dikme, Çarşamba ayakkabısı yapımı, demir ve bakır işçiliğinin canlı olarak sergilendiği bir tarihi Çarşamba sokağı ve medyanı, Çarşamba evi ve yöresel mimariye uygun bir cami inşa ediliyor.

 

 

Başkan Dündar, “Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı Karadeniz bölgesi içerisinde yeşil alanları, binicilik tesisleri, Çarşamba Çiftliği, Çarşamba Sokağı ile güzel bir cazibe merkezi olacak. Bu projemizi 2017 yılı sonuna yetiştirmek için ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yeşilırmak kıyısında yaptığımız bu alanda nehirden ulaşım imkanı ve Yeşilırmak’ta bir gezinti yapılmasını sağlamak için teknelerle nehir gezintileri de projelerimiz içinde mevcut. Çarşamba Çiftliğimizde doğal olarak yetişen manda ve sığır gibi hayvanlardan elde edilen ürünler ve yerli tohumlardan elde edilen, mısır, domates, salatalık, kavun ve karpuz gibi mahsuller ziyaretçilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR