ÇARŞAMBA İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Ondokuzmayıs Üniversitesi Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nin ardından İlçeye kurulacak 2. fakülte olan İletişim Fakültesi'nin inşaatı tamamlanarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

 

Ondokuzmayıs Üniversitesi, Çarşamba Belediyesi ve hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu arasında 28 Eylül 2011 tarihinde imzalanan protokol ile Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesi'nde yapımına başlanan İletişim Fakültesi’nin inşaatı 2012 yılı içerisinde tamamlandı.

 

Çarşamba Belediyesi’nin destekleri ile yapım maliyetleri Mustafa Kemal Güneşdoğdu tarafından karşılanan İletişim Fakültesi bu yıl öğrenci almaya başlıyor.

 

“GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİNİ ÇARŞAMBA YETİŞTİRECEK”

 

Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu ve Çarşamba Belediyesi’nin iletişim fakültesi inşasını çok kısa bir sürede tamamladığının altını çizen OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, ''Üniversite, şehir ve sanayi birlikteliğinin en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. Çarşamba ilçemizde ikinci bir fakültenin daha bir hayırsever tarafından yapılması bizi sevindiriyor. Bu yıl iletişim fakültesinde eğitim öğretime başlayacağız ve öğrenci alacağız. Geleceğin iletişimcilerini burada yetiştireceğiz'' diye konuştu.

 

“2. FAKÜLTE’NİN HEYECANINI YAŞIYORUZ” 

 

Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesi’nde inşaatı tamamlanan 2. Fakültenin kendilerine heyecan ve güç verdiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşambalı hayırseverimiz Sayın Güneşdoğdu’nun üstün destekleri ile çok kısa bir sürede OMÜ’ye devrettiğimiz Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nin ardından 3. Fakültenin yapımı için görüşmelere başladık. 3. fakülteyi de biran önce inşa ederek ilçemize Samsun’un 2. devlet üniversitesini kurmak istiyoruz. İlçemizde üniversite öğrencilerimiz için devlet yurdu ve özel yurtlar açılıyor.”  şeklinde konuştu.

 

“ÇARŞAMBA İLÇESİNDE BİR ÜNİVERSİTE KURULMASINI ARZULUYORUM”

 

Çarşamba ilçesinde ileride bir üniversite kurulmasını arzuladığını ifade eden Güneşdoğdu, “Öğretime başlayan Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi ve inşaatı tamamlanan İletişim Fakültesi ve görüşmelerine başladığımız 3. fakülte ileride kurulacak üniversite için alt yapı oluşturmaktadır. İmkânlarımız ölçüsünde Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Dündar Bey ile birlikte fakülte binaları yapmaya çalışıyoruz. Eğitim ve öğretime katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum“ dedi.

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR