ŞEHİR MEYDANI – ÇARŞI VE YAŞAM ALANI

Kentsel Tasarım Çalışmaları kapsamında eski hal ve eski stadyum bölgesinde yapımına başladığımız Şehir Meydanı – Çarşı ve Yaşam Alan inşaatı devam ediyor.

 

 

Eski sebze hali ve stadyumun yenileri Belediyemiz tarafından yapılıp yerlerine taşındıktan sonra, Şehir merkezindeki bu değerli alanlara uygulanacak, Kentsel yenileme çalışmaları kapsamında önceki yıllardan beri tamamlanan çalışmalar ile açılan bu alan içerisinde kapalı otopark, alışveriş, eğlence, sinema, kafe fast food ihtiyaçlarının görebileceği bir çarşı avm ile birlikte kent meydanı projesinin yapımı tamamlanarak ihale edilmiştir.

 

Toplamda 43 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan Şehir Meydanı – Çarşı ve Yaşam Alanı çalışmaları tamamlandığında ilçemizin ticari ve ekonomik yapısına önemli katkısı olacak. Kentsel tasarım çalışmamız bittiği zaman eski stadyum alanında bulunan 22 bin m2'lik alana 8 blok ve 320 daireden oluşan bir konut alanı yapacağız. Bunun yanı sıra eski hal bölgesinde bulunan 21 bin m2'lik alanın altında büyük bir otopark, üstünde ise marketinin, kafelerinin ve fast-foodların bulunduğu camisi, meydanı ve yeşil alanı olan bir çarşı inşa edeceğiz. Çarşı ile Kızılay Caddesi'ni birbirine bağlayan bir yol olacak. Bu proje ile Çarşamba'nın çehresi değişecek. Çarşı ve marketin dışında bu alanda 6 adet cep sinema salonu olacak ve sinema salonlarının yanında da bir çocuk eğlence merkezi olacak.

 

Ayrıca Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu ve Pancar Kooperatifi de buradan taşınacak. Öncelikle buraları yıkıp yapacağımız alışveriş merkezinin önünü açmayı ve karayolundan görünürlüğünü sağlayacağız.  Alışveriş merkezimizi bu senenin sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Konutlarımızın 1 yıl da teslim süreli ihalesini yapacağız.

 

Bu alanda mimari kimliği olan bir Camii ile İlçe Müftülük hizmet binası da yapılacaktır.

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR